Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2010

Σύγχρονοι "Νέρωνες" Έκαψαν την Ρόμα

Σωτήρης Νίνης και Τζιμπρίλ Σισέ ως σύγχρονοι "Νέρωνες" "έκαψαν" χθές στο Ολύμπικο την Ρόμα, την νίκησαν μία ακόμα φορά με 2 - 3 και πέρασαν θριαμβευτικά στην επόμενη φάση των "16" του Europa Leaque. Ήταν μία μαγική Ευρωπαϊκή βραδιά για το τριφύλλι. Χρειάστηκαν μόνο 6 λεπτά για να αναλάβει ο ''μικρός'', πλέον μεγάλος, του Παναθηναϊκού και του Ελληνικού ποδοσφαίρου Σωτήρης Νίνης, για να σμπαραλιάσει στην κυριολεξία την άμυνα των Ιταλών και με τρεις προσωπικές φανταστικές ενέργειες να κερδίσει αρχικά πέναλτυ (Σισέ γκόλ), να σκοράρει με άπιαστο σούτ και να δώσει, πάρε - βάλε, πάσα στον Τζιμπρίλ για το τρίτο γκόλ. Στο δεύτερο ημίχρονο απλά η Ρόμα μείωσε σε 2 - 3! Ο Παναθηναϊκός με τη χθεσινή του νίκη - πρόκριση, έγραψε άλλη μια χρυσή σελίδα στην Ευρωπαϊκή του ιστορία. Συγχαρητήρια και στους 7000 έως 9000 ηρωικούς φιλάθλους της ομάδος μας που κατέκλυσαν την Ρώμη και έδωσαν βροντερό παρών στο γήπεδο.